İyunun 27-də Elm və Təhsil Nazirliyinin İqtisadiyyat İnstitutunda 5311.01 – “Müəssisələrin təşkili və idarə olunması” ixtisası üzrə elmi seminar keçirilmişdir. Seminarda İqtisadiyyat İnstitutunun doktorantı Rahim Fərahim oğlu Sadıqovun iqtisad üzrə elmlər doktoru elmi dərəcəsi almaq üçün təqdim etdiyi “Sənaye müəssisələrində strateji idarəetmənin modernləşdirilməsi” mövzusunda dissertasiya işinin müzakirəsi aparılmışdır.
İ.e.d. Aqil Əsədovun sədrliyi ilə baş tutan iclasda R.Sadıqov dissertasiya işinin əsas məzmunu ətrafında geniş təqdimatla çıxış edib. Sonra rəyçilərin rəyi dinlənilib. İddiaçı sualları cavablandırıb. Seminar üzvləri dissertasiya işi ilə bağlı çıxış edərək öz fikirlərini bildiriblər, müzakirələr aparılıb. Sonda dissertasiya işi gizli səsvermə yolu ilə müdafiə mərhələsinə tövsiyə olunub (economics.org.az).

27 июня в Институте экономики Министерства науки и образования состоялся научный семинар по специальности 5311.01 – «Организация и управление предприятиями». На семинаре обсуждалась диссертационная работа на тему «Модернизация стратегического управления на промышленных предприятиях», представленная докторантом Института экономики Рагимом Фарагим оглу Садыговым на получение научной степени доктора экономических наук.
На встрече под председательством д.э.н. Агиля Асадова Р.Садыгов выступил с обширной презентацией основного содержания диссертационной работы. Затем были заслушаны отзывы рецензентов. Р.Садыгов ответил на заданные ему вопросы. Участники семинара высказали свои мнения по теме диссертации, состоялись дискуссии. В итоге диссертация была рекомендована к защите тайным голосованием (еconomics.org.az).