İyunun 25-də Elm və Təhsil Nazirliyi İqtisadiyyat İnstitutunda İnklüziv sosial inkişaf, Monetar və fiskal tənzimləmə problemləri və İqtisadi tədqiqatların riyazi təminatı şöbələrinin birgə iclasında Təhməzli Aygün Nazim qızının 5308.01 - “Ümumi iqtisadiyyat” ixtisası ilə iqtisad üzrə fəlsəfə doktoru elmi dərəcəsi almaq üçün “Azərbaycan Respublikasında dövlət sosial xərclərinin iqtisadi səmərəliliyinin qiymətləndirilməsi və artırılması yolları” mövzusunda dissertasiya işinin ilkin müzakirəsi keçirilmişdir.
İqtisadi tədqiqatların riyazi təminatı şöbəsinin müdiri, dos. Rəvanə Əsədovanın sədrliyi ilə keçirilən iclasda iddiaçı A.Təhməzli dissertasiya işinin əsas məzmunu ətrafında təqdimatla çıxış edib. Sonra iş üzrə təyin olunmuş rəyçilərin rəyi dinlənilib. İddiaçı rəyçilərin və seminar üzvlərinin ona ünvanlanmış suallarını cavablandırıb, müzakirələr aparılıb. Sonda dissertasiya işi səsvermə yolu ilə növbəti müzakirə mərhələsinə tövsiyə olunub (economics.org.az).

25 июня на совместном заседании отделов инклюзивного социального развития, проблем денежно-кредитного и фискального регулирования и математического обеспечения экономических исследований Института экономики Министерства науки и образования состоялось предварительное обсуждение диссертационной работы Тахмезли Айгюнь Назим кызы на тему «Пути оценки и повышения экономической эффективности государственных социальных расходов в Азербайджанской Республике» на получение учёной степени доктора философии по экономике по специальности 5308.01 - “Общая экономика”.
На заседании, состоявшейся под председательством заведующей отделом математического обеспечения экономических исследований, д.ф.м., доцента Раваны Асадовой, А.Тахмезли выступила с докладом по основному содержанию своей диссертации. Затем было заслушано мнение назначенных по делу рецензентов. А.Тахмезли ответила на вопросы, адресованные ей рецензентами и участниками семинара, состоялись дискуссии. В итоге диссертация была рекомендована к следующему этапу путем голосования (еconomics.org.az).