İyunun 20-də İqtisadiyyat İnstitutunda 5312.01 – “Sahə iqtisadiyyatı” ixtisası üzrə elmi seminar keçirilmişdir.
Seminarda iddiaçı, ETN İqtisadiyyat İnstitutunun dissertantı Kamran Nurəddin oğlu Abdullayevin iqtisad üzrə elmlər doktoru elmi dərəcəsi almaq üçün təqdim etdiyi “Azərbaycan Respublikasının nəqliyyat sektorunda özəl sahibkarlıq fəaliyyətinin inkişaf problemləri” mövzusunda dissertasiya işinin müzakirəsi aparılmışdır.
Professor Tərbiz Əliyevin sədrliyi ilə baş tutan iclasda iddiaçı barədə Elmi Seminarın katibi, i.f.d. Famil Rüstəmov məlumat verib.
K.Abdullayev dissertasiya işinin əsas məzmunu ətrafında geniş təqdimatla çıxış edib. Sonra iş üzrə təyin olunmuş rəyçilərin rəyi dinlənilib. İddiaçı rəyçilərin və seminar üzvlərinin ona ünvanlanmış suallarını cavablandırıb. Seminar üzvləri dissertasiya işi ilə bağlı çıxış edərək öz fikirlərini bildiriblər, müzakirələr aparılıb. Sonda dissertasiya işi gizli səsvermə yolu ilə müdafiə mərhələsinə tövsiyə olunub (economics.org.az).

20 июня в Институте экономики Министерства науки и образования состоялся научный семинар по специальности 5312.01 – "Экономика отрасли". На семинаре состоялось обсуждение диссертационной работы, представленной Абдуллаевым Кямраном Нуреддин оглы на соискание ученой степени доктора экономических наук на тему "Проблемы развития частного предпринимательства в транспортном секторе Азербайджанской Республики".
На заседании под председательством профессора Тарбиза Алиева секретарь научного семинара, д.ф.э., доцент Фамиль Рустамов предоставил подробную информацию о соискателе. К.Абдуллаев рассказал об основном содержании своей диссертационной работы. Затем были заслушаны выступления рецензентов по работе. Соискатель ответил на вопросы, адресованные ему рецензентами и членами семинара. Участники семинара высказали свои мнения по теме диссертации, состоялись дискуссии. В итоге диссертация была рекомендована к защите тайным голосованием (еconomics.com.az).