İyunun 6-da ETN İqtisadiyyat İnstitutunda 5308.01 -“Ümumi iqtisadiyyat” ixtisası üzrə elmi seminar keçirilmişdir. Seminarda İqtisadiyyat İnstitutunun doktorantı, i.f.d. Fikrət Quliyevin iqtisad üzrə elmlər doktoru elmi dərəcəsi almaq üçün təqdim etdiyi “Azərbaycanın istehlak bazarında marketinq fəaliyyətinin iqtisadi səmərəliliyinin qiymətləndirilməsi və artırılması istiqamətləri” mövzusunda dissertasiya işinin müzakirəsi aparılmışdır.
F.Quliyev dissertasiya işinin əsas məzmunu ətrafında geniş təqdimatla çıxış edib. Sonra iş üzrə təyin olunmuş rəyi dinlənilib. İddiaçı rəyçilərin və seminar üzvlərinin ona ünvanlanmış suallarını cavablandırıb. Seminar üzvləri dissertasiya işi ilə bağlı çıxış edərək öz fikirlərini bildiriblər, müzakirələr aparılıb. Sonda dissertasiya işi gizli səsvermə yolu ilə müdafiə mərhələsinə tövsiyə olunub (economics.org.az).

6 июня в Институте экономики Министерства науки и образования состоялся научный семинар по специальности 5308.01 – "Общая экономика". На семинаре состоялось обсуждение диссертационной работы, представленной докторантом Института Экономики Фикретом Гулиевым на соискание ученой степени доктора экономических наук на тему "Направления оценивания и повышения экономической эффективности маркетинговой деятельности на потребительском рынке Азербайджана".
На заседании под председательством профессора Эльшада Мамедова секретарь научного семинара, д.ф.э., доцент Камран Абдуллаев предоставил подробную информацию о соискателе. Ф.Гулиев рассказал об основном содержании своей диссертационной работы. Затем были заслушаны выступления рецензентов по работе. Соискатель ответил на вопросы, адресованные ему рецензентами и членами семинара. Участники семинара высказали свои мнения по теме диссертации, состоялись дискуссии. В итоге диссертация была рекомендована к защите тайным голосованием (еconomics.com.az).