Şuranın sədri, i.e.d., professor Nazim Müzəffərlinin sədrliyi ilə keçirilən iclasda Azərbaycan Turizm və Menecment Universitetinin doktorantı Vasif Balakişi oğlu Əhədovun 5308.01 – «Ümumi iqtisadiyyat» ixtisası üzrə “Azərbaycan Respublikasında sahibkarlığın inkişafında institusional tənzimlənmənin təkmilləşdirilməsi” mövzusunda, iqtisad üzrə fəlsəfə doktoru elmi dərəcəsi almaq üçün təqdim etdiyi dissertasiya işinin müzakirəsi aparılmışdır.
İddiaçı barədə Dissertasiya Şurasının elmi katibi, i.f.d. Sevda Seyidova məlumat verdikdən sonra V.Əhədov dissertasiya işinin əsas məzmunu ətrafında geniş təqdimatla çıxış edib. Rəsmi opponentlərin rəyi dinlənilib. İddiaçı ona ünvanlanmış sualları cavablandırıb. Şuranın üzvləri dissertasiya işi ilə bağlı çıxış edərək öz fikirlərini bildiriblər, müzakirələr aparılıb.
Sonda V.Əhədovun iqtisad üzrə fəlsəfə doktoru elmi dərəcəsi almaq üçün təqdim etdiyi dissertasiya işi gizli səsvermə yolu ilə Dissertasiya Şurası tərəfindən təsdiqlənib (economics.org.az).

On May 24, 2024, held a meeting of the Dissertation Council of MSE Institute of Economics.
At the meeting chaired by the chairman of the council, D.Sc., professor Nazim Muzaffarli, was conducted the discussion of dissertation work by Vasif Balakishi Ahadov, a Ph.D. student of the Azerbaijan University of Tourism and Management, on "Improving institutional regulation in the development of entrepreneurship in the Republic of Azerbaijan" in the specialty 5308.01 - "General Economy", for receiving scientific degree of Doctor of Philosophy in Economics.
Scientific secretary of the Dissertation Council, Ph.D. Sevda Seyidov, gave information about the pretendant and V. Ahadov made a broad presentation about the main content of his dissertation work. Heard the opinion of the official opponents. The pretendant answered the questions addressed to him. The members of the council spoke about the dissertation work and expressed their opinions, held discussions.
In the end, through secret voting the dissertation submitted by V. Ahadov for receiving the scientific degree of Doctor of Philosophy in Economics was approved by the Dissertation Council (economics.org.az).