Mayın 14-də İqtisadiyyat İnstitutunda 5312.01 – “ Sahə iqtisadiyyatı” ixtisası üzrə elmi seminar keçirilmişdir.
Seminarda iddiaçı iddiaçı Cəfərov Cəfər Firdovsi oğlunun iqtisad üzrə fəlsəfə doktoru elmi dərəcəsi almaq üçün təqdim etdiyi “Azərbaycan Respublikasında aqrar sığorta bazarının tənzimlənməsinin təkmilləşdirilməsi” mövzusunda dissertasiya işinin müzakirəsi aparılmışdır.
Professor Tərbiz Əliyevin sədrliyi ilə baş tutan iclasda iddiaçı barədə Elmi Seminarın katibi, i.f.d. Famil Rüstəmov məlumat verib. C.Cəfərov dissertasiya işinin əsas məzmunu ətrafında geniş təqdimatla çıxış edib. Sonra iş üzrə təyin olunmuş rəyçilərin rəyi dinlənilib. İddiaçı rəyçilərin və seminar üzvlərinin ona ünvanlanmış suallarını cavablandırıb. Seminar üzvləri dissertasiya işi ilə bağlı çıxış edərək öz fikirlərini bildiriblər, müzakirələr aparılıb. Sonda dissertasiya işi gizli səsvermə yolu ilə müdafiə mərhələsinə tövsiyə olunub (economics.org.az).

14 мая в Институте экономики Министерства науки и образования состоялся научный семинар по специальности 5312.01 – "Экономика отрасли". На семинаре состоялось обсуждение диссертационной работы, представленной Джафаровым Джафаром Фирдовси оглы на соискание ученой степени доктора экономических наук на тему "Совершенствование регулирования рынка агрострахования в Азербайджанской Республике".
На заседании под председательством профессора Тарбиза Алиева секретарь научного семинара, д.ф.э., доцент Фамиль Рустамов предоставил подробную информацию о соискателе. Д.Джафаров рассказал об основном содержании своей диссертационной работы. Затем были заслушаны выступления рецензентов по работе. Соискатель ответил на вопросы, адресованные ему рецензентами и членами семинара. Участники семинара высказали свои мнения по теме диссертации, состоялись дискуссии. В итоге диссертация была рекомендована к защите тайным голосованием (еconomics.com.az).