Mayın 14-də İqtisadiyyat İnstitutunda 5312.01 – “ Sahə iqtisadiyyatı” ixtisası üzrə elmi seminar keçirilmişdir.
Seminarda iddiaçı iddiaçı Cəfərov Cəfər Firdovsi oğlunun iqtisad üzrə fəlsəfə doktoru elmi dərəcəsi almaq üçün təqdim etdiyi “Azərbaycan Respublikasında aqrar sığorta bazarının tənzimlənməsinin təkmilləşdirilməsi” mövzusunda dissertasiya işinin müzakirəsi aparılmışdır.
Professor Tərbiz Əliyevin sədrliyi ilə baş tutan iclasda iddiaçı barədə Elmi Seminarın katibi, i.f.d. Famil Rüstəmov məlumat verib. C.Cəfərov dissertasiya işinin əsas məzmunu ətrafında geniş təqdimatla çıxış edib. Sonra iş üzrə təyin olunmuş rəyçilərin rəyi dinlənilib. İddiaçı rəyçilərin və seminar üzvlərinin ona ünvanlanmış suallarını cavablandırıb. Seminar üzvləri dissertasiya işi ilə bağlı çıxış edərək öz fikirlərini bildiriblər, müzakirələr aparılıb. Sonda dissertasiya işi gizli səsvermə yolu ilə müdafiə mərhələsinə tövsiyə olunub (economics.org.az).

On May 14, 2024, held a scientific seminar on the specialty 5312.01 - "Area economy" at the MSE Institute of Economics. At the seminar, held a discussion on the dissertation work submitted by the plaintiff Jafar Firdovsi Jafarov for receiving a PhD in Economics scientific degree on the topic "Improving the regulation of the agricultural insurance market in the Republic of Azerbaijan"
At the meeting chaired by Professor Tarbiz Aliyev, the secretary of the Scientific Seminar, Ph.D. in Economics, Famil Rustamov gave information about the plaintiff J. Jafarov and he made a broad presentation about the main content of his dissertation work. Then heard the opinion of the reviewers appointed on the case. The plaintiff answered the questions addressed to him by reviewers and seminar members. The members of the seminar presented their opinions on the thesis, and held discussions. In the end, the dissertation work was recommended for the defense stage by secret voting (economics.org.az).