Şuranın sədri, i.e.d., professor Nazim Müzəffərlinin sədrliyi ilə keçirilən iclasda İqtisadiyyat İnstitutunun doktorantı Məmmədova Ülkər İsgəndər qızının 5312.01 – “Sahə iqtisadiyyatı” ixtisası üzrə “Azərbaycanda turizm sektorunun dövlət tənzimlənməsinin təkmilləşdirilməsi yolları” mövzusunda, iqtisad üzrə fəlsəfə doktoru elmi dərəcəsi almaq üçün təqdim etdiyi dissertasiya işinin müzakirəsi aparılmışdır.
İddiaçı barədə Dissertasiya Şurasının elmi katibi, i.f.d. Sevda Seyidova məlumat verdikdən sonra Ü.Məmmədova dissertasiya işinin əsas məzmunu ətrafında geniş təqdimatla çıxış edib. Rəsmi opponentlərin rəyi dinlənilib. İddiaçı ona ünvanlanmış sualları cavablandırıb. Şuranın üzvləri dissertasiya işi ilə bağlı çıxış edərək öz fikirlərini bildiriblər, müzakirələr aparılıb.
Sonda Ü.Məmmədova iqtisad üzrə fəlsəfə doktoru elmi dərəcəsi almaq üçün təqdim etdiyi dissertasiya işi gizli səsvermə yolu ilə Dissertasiya Şurası tərəfindən təsdiqlənib (economics.org.az).

3 мая состоялось заседание диссертационного совета Института экономики МНО.
На заседании под председательством д.э.н., профессора Назима Музаффарли состоялось обсуждение диссертационной работы докторанта Института экономики Мамедовой Улькяр Искендер гызы на тему "Пути совершенствования государственного регулирования туристического сектора в Азербайджане" по специальности 5312.01-«Экономика отрасли», представленная ей на соискание ученой степени доктора философии по экономике.
Ученый секретарь Диссертационного совета, д.ф.э. Севда Сейидова представила членам совета информацию о соискателе. Затем У.Мамедова выступила с широкой презентацией основного содержания диссертационной работы. Последовательно были заслушаны отзывы официальных оппонентов. У.Мамедова ответила на адресованные ей членами совета вопросы.
Затем члены совета высказали свое мнение по поводу диссертационной работы, состоялись дискуссии. В итоге диссертация, представленная У.Мамедовой на соискание ученой степени доктора философии по экономике, была одобрена Диссертационным советом путем тайного голосования (еconomics.org.az).