Aprelin 16-da Elm və Təhsil Nazirliyinin İqtisadiyyat İnstitutunda 5311.01 – “Müəssisələrin təşkili və idarə olunması” ixtisası üzrə Elmi Seminar keçirilmişdir.
Seminarda Azərbaycan Texnologiya Universitetinin doktorantı Asiman Rasim oğlu İlyasovun iqtisad üzrə fəlsəfə doktoru elmi dərəcəsi almaq üçün təqdim etdiyi “Azərbaycanın ali təhsil müəssisələrində əmək bazarının tələblərinə uyğun kadr hazırlığının keyfiyyət təminatı problemləri” mövzusunda dissertasiya işinin müzakirəsi aparılmışdır.
İqtisad elmləri doktoru Aqil Əsədovun sədrliyi ilə baş tutan iclasda iddiaçı barədə Elmi Seminarın katibi, dosent Tariyel Qurbanov məlumat verib. A.İlyasov dissertasiya işinin əsas məzmunu ətrafında geniş təqdimatla çıxış edib. Sonra iş üzrə təyin olunmuş rəyçilərin rəyi dinlənilib. İddiaçı rəyçilərin və seminar üzvlərinin ona ünvanlanmış suallarını cavablandırıb. Seminar üzvləri dissertasiya işi ilə bağlı çıxış edərək öz fikirlərini bildiriblər, müzakirələr aparılıb. Sonda dissertasiya işi gizli səsvermə yolu ilə müdafiə mərhələsinə tövsiyə olunub (economics.org.az)

16 апреля в Институте экономики Министерства науки и образования состоялся научный семинар по специальности 5311.01 – «Организация и управление предприятий». На семинаре состоялось обсуждение диссертационной работы, представленной докторантом Азербайджанского Технологического Университета Ильясовым Асиманом Расим оглы на соискание ученой степени доктора экономических наук на тему «Проблемы обеспечения качества подготовки кадров в соответствии с требованиями рынка труда в высших учебных заведениях Азербайджана».
На заседании под председательством профессора Агиля Асадова секретарь научного семинара, д.ф.э., доцент Тариэль Гурбанов предоставил подробную информацию о соискателе. А.Ильясов подробно рассказал об основном содержании своей диссертационной работы. Затем были заслушаны выступления рецензентов по работе. Соискатель ответил на вопросы, адресованные ему рецензентами и членами семинара. Участники семинара высказали свои мнения по теме диссертации, состоялись дискуссии. В итоге диссертация была рекомендована к защите тайным голосованием (еconomics.com.az).