İyunun 12-də ETN İqtisadiyyat İnstitutunun Dissertasiya Şurasının iclasında Milli Aviasiya Akademiyasının doktorantı Hacıyev Musa Rzaqulu oğlunun 5312.01- “Sahə iqtisadiyyatı” ixtisası üzrə “Azərbaycan Respublikasının beynəlxalq iqtisadi inkişafında hava nəqliyyatının səmərəliliyinin artırılması” mövzusunda iqtisad üzrə fəlsəfə doktoru elmi dərəcəsi almaq üçün təqdim etdiyi dissertasiya işinin müdafiəsi keçirilib.
Professor Rəna Sultanovanın sədrliyi ilə keçirilən iclasda iddiaçı M.Hacıyev dissertasiya işinin əsas məzmunu ətrafında geniş təqdimatla çıxış edib. Rəsmi opponentlərin rəyi dinlənilib. İddiaçı ona ünvanlanmış sualları cavablandırıb. Şuranın üzvləri dissertasiya işi ilə bağlı çıxış edərək öz fikirlərini bildiriblər, müzakirələr aparılıb. Sonda dissertasiya işi gizli səsvermə yolu ilə Dissertasiya Şurası tərəfindən təsdiqlənib (economics.org.az).

On June 12, 2026, held a meeting of the Dissertation Council of the Institute of Economics of the Ministry of Science and Education, Musa Rzaqulu Hajiyev, a doctoral student of the National, Aviation Academy, defended his dissertation on “Enhancing the Efficiency of Air Transport in the International Economic Development of the Republic of Azerbaijan” for receiving scientific degree of Doctor of Philosophy in Economics (PhD in Economics) in the specialty 5312.01 – Field Economics.
At the meeting chaired by Professor Rena Sultanova, the applicant M.Hajiyev made a comprehensive presentation on the main content of his dissertation. Listened to opinions of official opponents. The applicant answered the questions addressed to him. The members of the Council made speeches and expressed their opinions on the dissertation, and held discussions. Finally, the dissertation was approved by the Dissertation Council through a secret ballot (economics.org.az).