Azərbaycan Respublikasının elm və təhsil naziri Emin Əmrullayevin əmri ilə Famil Vəli oğlu Rüstəmov Elm və Təhsil Nazirliyinin İqtisadiyyat İnstitutunun icraçı direktoru təyin olunub. 19 yanvar 2026-cı il tarixində bu vəzifəyə təyinat alan Famil Rüstəmov iqtisad üzrə fəlsəfə doktoru, dosentdir. O, İqtisadiyyat İnstitutunun yetirməsidir, uzun illər bu tədqiqat müəssisəsində müxtəlif elmi vəzifələrdə çalışıb. Son təyinata qədər İqtisadiyyat İnstitutunun "Aqrar sektorun iqtisadi problemləri” şöbəsinin müdiri vəzifəsində çalışıb.
İqtisadiyyat İnstitutunun Elmi Şurasının yanvarın 21-də keçirilən iclasında baş direktor, professor Nazim Müzəffərli dos. Famil Rüstəmovu yeni icraçı direktor kimi təqdim edib. Elmi Şuranın üzvləri bu təyinatı razılıqla qarşılayıblar, icraçı direktora uğurlar arzulayıblar. F.Rüstəmov ona göstərilən bu yüksək etimada görə təşəkkürünü bildirib.
İqtisadiyyat İnstitutunun kollektivi adından F.Rüstəmovu icraçı direktor vəzifəsinə təyin olunması münasibəti ilə təbrik edir, bu məsuliyyətli işində ona uğurlar arzulayırıq.

Order by Emin Amrullayev the Minister of Science and Education of the Republic of Azerbaijan, Famil Veli Rustamov has been appointed Executive Director of the Institute of Economics of the Ministry of Science and Education. Famil Rustamov, who was appointed to this position on January 19, 2026, is a Doctor of Philosophy in Economics, Associate Professor. He graduated the Institute of Economics and has worked in various scientific positions at this research institution for many years. Until his last appointment, he worked as a head of department "Economic Problems of the Agricultural Sector" of the Institute of Economics.
At the meeting of the Scientific Council of the Institute of Economics held on January 21, 2026, the Director General, Professor Nazim Muzaffarli introduced Associate Professor Famil Rüstəmov as the new Executive Director. Members of the Academic Council welcomed the appointment and wished the Executive Director success in his new role. F. Rüstəmov expressed his gratitude for the high level of trust placed in him.
On behalf of the staff of the Institute of Economics, we congratulate F. Rustamov on his appointment as Executive Director and wish him every success in this responsible position (economics.org.az).