Noyabrın 28-də ETN İqtisadiyyat İnstitutunun Dissertasiya Şurasının iclasında İqtisadiyyat İnstitutunun doktorantı Əsədov Zaur Cahangir oğlunun 5311.01 – “Müəssisələrin təşkili və idarə olunması” ixtisası üzrə “Qlobal iqtisadi böhran şəraitində Azərbaycanda sənaye müəssisələrinin fəaliyyətinin tənzimlənməsi” mövzusunda iqtisad üzrə fəlsəfə doktoru elmi dərəcəsi almaq üçün təqdim etdiyi dissertasiya işinin müdafiəsi keçirilib.
Professor Rəna Sultanovanın sədrliyi ilə keçirilən iclasda iddiaçı Z.Əsədov dissertasiya işinin əsas məzmunu ətrafında geniş təqdimatla çıxış edib. Rəsmi opponentlərin rəyi dinlənilib. İddiaçı ona ünvanlanmış sualları cavablandırıb. Şuranın üzvləri dissertasiya işi ilə bağlı çıxış edərək öz fikirlərini bildiriblər, müzakirələr aparılıb. Sonda dissertasiya işi gizli səsvermə yolu ilə Dissertasiya Şurası tərəfindən təsdiqlənib (economics.org.az).

28 ноября на заседании Диссертационного совета Института Экономики Национальной МНО состоялась защита диссертации докторанта Института Экономики Заура Джахангир оглу Асадова на соискание ученой степени доктора философии по экономике на тему «Регулирование деятельности промышленных предприятий в Азербайджане в условиях мирового экономического кризиса» по специальности 5311.01 – «Организация и управление предприятиями».
На заседании под председательством профессора Рены Султановой соискатель З. Асадов выступил с развернутым докладом по основному содержанию диссертации. Были выслушаны отзывы официальных оппонентов. Соискатель ответил на заданные ему вопросы. Члены Совета выступили с докладами и высказали свои мнения по диссертации, состоялись обсуждения. В итоге диссертация была утверждена Диссертационным советом путем тайного голосования (economics.org.az).