Noyabrın 21-də ETN İqtisadiyyat İnstitutunun Dissertasiya Şurasının iclasında Azərbaycan Turizm və Menecment Universitetinin dissertantı Baxışova Şahnaz Natiq qızının 5311.01 – “Müəssisələrin təşkili və idarə olunması” ixtisası üzrə “Bakı şəhəri otellərində xidmətlərin səmərəli təşkili və idarə olunması” mövzusunda iqtisad üzrə fəlsəfə doktoru elmi dərəcəsi almaq üçün təqdim etdiyi dissertasiya işinin müdafiəsi keçirilib.
Professor Nazim Müzəffərlinin sədrliyi ilə keçirilən iclasda iddiaçı Ş.Baxışova dissertasiya işinin əsas məzmunu ətrafında geniş təqdimatla çıxış edib. Rəsmi opponentlərin rəyi dinlənilib. İddiaçı ona ünvanlanmış sualları cavablandırıb. Şuranın üzvləri dissertasiya işi ilə bağlı çıxış edərək öz fikirlərini bildiriblər, müzakirələr aparılıb. Sonda dissertasiya işi gizli səsvermə yolu ilə Dissertasiya Şurası tərəfindən təsdiqlənib (economics.org.az).

21 ноября на заседании Диссертационного совета Института Экономики Министерства науки и образования состоялась защита диссертационной работы диссертантки Азербайджанского университета туризма и менеджмента Бахышовой Шахназ Натиг гызы на тему «Эффективная организация и управление услугами в гостиницах города Баку» по специальности 5311.01 – «Организация и управление предприятиями» на соискание ученой степени доктора философии по экономике.
Под председательством профессора Назима Музаффарли на заседании Ш. Бахышова выступила с развернутым докладом по основному содержанию диссертационной работы. Были заслушаны отзывы официальных оппонентов. Соискательница ответила на заданные ей вопросы. Члены Совета выступили с докладами и высказали свои мнения по диссертационной работе, состоялись обсуждения. В итоге диссертационная работа была утверждена Диссертационным советом путем закрытого голосования (economics.org.az).