Sentyabrın 19-da ETN İqtisadiyyat İnstitutunun Dissertasiya Şurasının iclasında İnstitutun dissertantı, Post-konflikt ərazilərin bərpası Elmi Mərkəzinin böyük elmi işçisi Səbinə Sadıx qızı Əsədovanın 5312.01 – “Sahə iqtisadiyyatı” ixtisası üzrə “Azərbaycan Respublikasında rəqəmsallaşmanın aqrar sektorun iqtisadi inkişafina təsirinin qiymətləndirilməsi” mövzusunda iqtisad üzrə fəlsəfə doktoru elmi dərəcəsi almaq üçün təqdim etdiyi dissertasiya işinin müdafiəsi keçirilib.
İclasda iddiaçı S.Əsədova dissertasiya işinin əsas məzmunu ətrafında geniş təqdimatla çıxış edib. Rəsmi opponentlərin rəyi dinlənilib. İddiaçı ona ünvanlanmış sualları cavablandırıb. Şuranın üzvləri dissertasiya işi ilə bağlı çıxış edərək öz fikirlərini bildiriblər, müzakirələr aparılıb. Sonda dissertasiya işi gizli səsvermə yolu ilə Dissertasiya Şurası tərəfindən təsdiqlənib (economics.org.az).

19 сентября на заседании Диссертационного совета Института Экономики Министерства образования и науки Азербайджанской Республики состоялась защита диссертационной работы диссертанта Института Экономики, старшего научного сотрудника Научного центра по восстановлению постконфликтных территорий Сабины Садых гызы Асадовой на соискание ученой степени доктора философии по экономике на тему «Оценка влияния цифровизации на экономическое развитие аграрного сектора Азербайджанской Республики» по специальности 5312.01 – «Отраслевая экономика».
На заседании соискатель С. Асадова выступила с развернутым докладом по основному содержанию диссертационной работы. Были заслушаны отзывы официальных оппонентов. А.Асадова ответила на заданные ей вопросы. Члены Совета выступили с докладами и высказали свое мнение по диссертационной работе, состоялись обсуждения. В итоге диссертационная работа была утверждена Диссертационным советом путем тайного голосования (economics.org.az).