İyunun 3-də ETN İqtisadiyyat İnstitutunda prof. Tərbiz Əliyevin sədrliyi ilə 5312.01 – “Sahə iqtisadiyyatı” ixtisası üzrə elmi seminar keçirilmişdir.
Seminarda İqtisadiyyat İnstitutunun doktorantı Cavid Muxtar oğlu Abdullayevin iqtisad üzrə fəlsəfə doktoru elmi dərəcəsi almaq üçün təqdim etdiyi “Azərbaycan Respublikasının işğaldan azad olunmuş ərazilərində xidmət sahələrinin inkişaf perspektivləri” mövzusunda dissertasiya işinin müzakirəsi aparılmışdır.
C.Abdullayev dissertasiya işinin əsas məzmunu ətrafında geniş təqdimatla çıxış edib. Sonra iş üzrə təyin olunmuş rəyçilərin rəyi dinlənilib. İddiaçı rəyçilərin və seminar üzvlərinin ona ünvanlanmış suallarını cavablandırıb. Seminar üzvləri dissertasiya işi ilə bağlı çıxış edərək öz fikirlərini bildiriblər, müzakirələr aparılıb. Sonda dissertasiya işi gizli səsvermə yolu ilə müdafiə mərhələsinə tövsiyə olunub (economics.org.az).

3 июня в Институте Экономики Министерства Науки и Образования под председательством профессора Тербиза Алиева состоялся научный семинар по специальности 5312.01 - «Отраслевая экономика».
На семинаре обсуждалась диссертационная работа на тему «Перспективы развития сферы услуг на освобожденных территориях Азербайджанской Республики», представленная докторантом Института Экономики Джавидом Мухтар оглы Абдуллаевым на соискание ученой степени доктора философии по экономике.
Дж. Абдуллаев выступил с развернутым докладом по основному содержанию диссертационной работы. Затем было выслушано мнение назначенных рецензентов. Кандидат ответил на вопросы, адресованные ему рецензентами и участниками семинара. Участники семинара выступили с речами и высказали свое мнение о диссертационной работе, состоялись обсуждения. В заключение диссертационная работа была рекомендована к защите путем тайного голосования (economics.org.az).