Mayın 29-də ETN İqtisadiyyat İnstitutunda prof. Tərbiz Əliyevin sədrliyi ilə 5312.01 – “Sahə iqtisadiyyatı” ixtisası üzrə elmi seminar keçirilmişdir.
Seminarda İqtisadiyyat İnstitutunun “Post-konflikt ərazilərin bərpası” Elmi Mərkəzinin böyük elmi işçisi Səbinə Əsədovanın iqtisad üzrə fəlsəfə doktoru elmi dərəcəsi almaq üçün təqdim etdiyi “Azərbaycan Respublikasında rəqəmsallaşmanın aqrar sektorun iqtisadi inkişafina təsirinin qiymətləndirilməsi” mövzusunda dissertasiya işinin müzakirəsi aparılmışdır.
S.Əsədova dissertasiya işinin əsas məzmunu ətrafında geniş təqdimatla çıxış edib. Sonra iş üzrə təyin olunmuş rəyçilərin rəyi dinlənilib. İddiaçı rəyçilərin və seminar üzvlərinin ona ünvanlanmış suallarını cavablandırıb. Seminar üzvləri dissertasiya işi ilə bağlı çıxış edərək öz fikirlərini bildiriblər, müzakirələr aparılıb. Sonda dissertasiya işi gizli səsvermə yolu ilə müdafiə mərhələsinə tövsiyə olunub (economics.org.az).

29 мая в Институте Экономики Министерства науки и образования под председательством профессора Тербиза Алиева состоялся научный семинар по специальности 5312.01 - «Отраслевая экономика».
На семинаре обсуждалась диссертационная работа на тему «Оценка влияния цифровизации на экономическое развитие аграрного сектора в Азербайджанской Республике», представленная старшим научным сотрудником Научного центра «Восстановление постконфликтных территорий» Института Экономики Сабиной Асадовой на соискание ученой степени доктора философии по экономике.
С. Асадова выступила с докладом по основному содержанию диссертационной работы. Затем было заслушано мнение назначенных рецензентов. С. Асадова ответила на вопросы, адресованные ей рецензентами и участниками семинара. Затем участники семинара высказали свое мнение о диссертационной работе, состоялись обсуждения. В итоге диссертационная работа была рекомендована к защите путем тайного голосования (economics.org.az).