Aprelin 18-də ETN İqtisadiyyat İnstitutunun Dissertasiya Şurasının iclasında Lənkəran Dövlət Universitetinin doktorantı Hikmət Firdovsi oğlu Səlimovun 5312.01- “Sahə iqtisadiyyatı” ixtisası üzrə iqtisad üzrə fəlsəfə doktoru elmi dərəcəsi almaq üçün təqdim etdiyi "Lənkəran iqtisadi rayonunun aqrar-emal müəssisələrində marketinq fəaliyyətinin formalaşdırılması" mövzusunda dissertasiya işinin müzakirəsi aparılmışdır.
Professor Nazim Müzəffərlinin (İmanovun) sədrliyi ilə keçirilən iclasda iddiaçı dissertasiya işinin əsas məzmunu ətrafında geniş təqdimatla çıxış edib. Rəsmi opponentlərin rəyi dinlənilib. İddiaçı ona ünvanlanmış sualları cavablandırıb. Şuranın üzvləri dissertasiya işi ilə bağlı çıxış edərək öz fikirlərini bildiriblər, müzakirələr aparılıb. Sonda dissertasiya işi gizli səsvermə yolu ilə Dissertasiya Şurası tərəfindən təsdiqlənib (economics.org.az).

18 апреля в Диссертационном совете Института экономики МНО под председательством профессора Назима Музаффарли состоялось очередное заседание. На заседании была обсуждена диссертационная работа на тему «Формирование маркетинговой деятельности на агроперерабатывающих предприятиях Ленкоранского экономического района», представленная докторантом Ленкоранского Государственного Университета Хикметом Фирдовси оглы Селимовым на соискание ученой степени доктора философии по экономике по специальности 5312.01- «Отраслевая экономика».
Х.Селимов выступил с обширным докладом по основному содержанию своей диссертации. Затем заслушаны отзывы официальных оппонентов. Х.Селимов ответил на заданные ему вопросы. Члены совета в своих выступлениях высказали свое мнение по поводу диссертационной работы, состоялись обсуждения. В итоге, диссертация была одобрена Диссертационным советом путем тайного голосования (economics.org.az).