Martın 7-də ETN İqtisadiyyat İnstitutunun Dissertasiya Şurasının prof. Nazim Müzəffərlinin sədrliyi ilə keçiriilən iclasında Azərbaycan Texnologiya Univeristetinin doktorantı Gülgün Zeynal qızı Abdıyevanın 5311.01- “Müəssisələrin təşkili və idarə olunması” ixtisası üzrə iqtisad üzrə fəlsəfə doktoru elmi adı almaq üçün təqdim etdiyi “Yüngül sənaye müəssisələrində idarəetmə mexanizmlərinin təkmilləşdirilməsi” mövzusunda dissertasiya işinin müzakirəsi aparılmışdır.
İddiaçı G.Abdıyeva dissertasiya işinin əsas məzmunu ətrafında geniş təqdimatla çıxış edib. Rəsmi opponentlərin rəyi dinlənilib. İddiaçı ona ünvanlanmış sualları cavablandırıb. Şuranın üzvləri dissertasiya işi ilə bağlı çıxış edərək öz fikirlərini bildiriblər, müzakirələr aparılıb. Sonda dissertasiya işi gizli səsvermə yolu ilə Dissertasiya Şurası tərəfindən təsdiqlənib (economics.org.az).

7 марта в Диссертационном совете Института экономики МНО под председательством профессора Назима Музаффарли состоялось очередное заседание. На заседании была обсуждена диссертационная работа на тему «Совершенствование механизмов управления на предприятиях легкой промышленности», представленная докторантом Азербайджанского Технологического университета Абдиевой Гюльгюн Зейнал гызы на соискание ученой степени доктора философии по экономике по специальности 5311.01- «Организация и управление предприятия».
Г.Абдиева выступила с обширным докладом по основному содержанию своей диссертации. Затем заслушаны отзывы официальных оппонентов. Г.Абдиева ответила на заданные ей вопросы. Члены совета в своих выступлениях высказали свое мнение по поводу диссертационной работы, состоялись обсуждения. В итоге, диссертация была одобрена Диссертационным советом путем тайного голосования (economics.org.az).