Fevralın 28-də ETN İqtisadiyyat İnstitutunun Dissertasiya Şurasının iclasında İqtisadiyyat İnstitutun doktorantı Əbdürrəhmanova Aytən Faris qızının 5312.01- “Sahə iqtisadiyyatı” ixtisası üzrə iqtisad üzrə fəlsəfə doktoru elmi adı almaq üçün təqdim etdiyi “Azərbaycan Respublikasının emal sənayesində innovasiya sahibkarlığının inkişaf istiqamətləri” mövzusunda dissertasiya işinin müzakirəsi aparılmışdır.
İddiaçı A.Əbdürrəhmanova dissertasiya işinin əsas məzmunu ətrafında geniş təqdimatla çıxış edib. Rəsmi opponentlərin rəyi dinlənilib. İddiaçı ona ünvanlanmış sualları cavablandırıb. Şuranın üzvləri dissertasiya işi ilə bağlı çıxış edərək öz fikirlərini bildiriblər, müzakirələr aparılıb. Sonda dissertasiya işi gizli səsvermə yolu ilə Dissertasiya Şurası tərəfindən təsdiqlənib (economics.org.az).

28 февраля в Диссертационном совете Института экономики МНО под председательством профессора Назима Музаффарли состоялось очередное заседание. На заседании была обсуждена диссертационная работа на тему «Направления развития инновационного предпринимательства в перерабатывающей промышленности Азербайджанской Республики» представленная докторантом Абдуррахмановой Айтен Фарис кызы на соискание ученой степени доктора философии по экономике по специальности 5312.01- «Отраслевая экономика».
А.Абдуррахманова выступила с обширным докладом по основному содержанию своей диссертации. Затем заслушаны отзывы официальных оппонентов. А.Абдуррахманова ответила на заданные ей вопросы. Члены совета в своих выступлениях высказали свое мнение по поводу диссертационной работы, состоялись обсуждения. В итоге, диссертация была одобрена Диссертационным советом путем тайного голосования (economics.org.az).