“Bazar infrastrukturu” kitabı çapdan çıxıb. Kitabın müəllifləri Azərbaycan Dövlət Neft və Sənaye Universitetinin dosentləri - Teyyub Əliyev və Şəms Əliyeva, Elm və Təhsil Nazirliyi İqtisadiyyat İnstitutunun aparıcı elmi işçisi, dosent Ramil Əliyev və böyük elmi işçi Sevda Mahmudovadır. Kitab ADNSU-nun "Bazar infrastrukturu” fənninin proqramına uyğun olaraq yazılmışdır.
Kitabın rəyçisi Elm və Təhsil Nazirliyinin İqtisadiyyat İnstitutunun şöbə müdiri, professor Tərbiz Əliyevdir.
Ölkə iqtisadiyyatının, o cümlədən sahibkarlığın inkişafında bütövlükdə bazar infrastrukturunun, eləcə də onun tərkibinə daxil olan ayrı-ayrı elementlərin formalaşması və inkişafı əhəmiyyətli rol oynayır. Kitabda ölkə iqtisadiyyatının inkişafına və tənzimlənməsinə təsir göstərən əmtəə və xidmətlər, istehsal vasitələri, daşınmaz əmlak, maliyyə, investisiya, innovasiya, lizinq, sığorta, informasiya, reklam, konsaltinq xidmətləri, əmək bazarlarının strukturu və infrastrukturu şərh edilir.
Kitab ali məktəblərin bakalavr pilləsində təhsil alan tələbələr üçün nəzərdə tutulmuşdur. Ondan həmçinin ali məktəb müəllimləri, müəssisə, fırma və təşkilatların mütəxəssisləri istifadə edə bilərlər (economics.org.az).

Published the book "Market Infrastructure". The authors of the book are associate professors of the Azerbaijan State Oil and Industry University - Teyyub Aliyev and Shams Aliyeva, leading researcher of the Institute of Economics of the Ministry of Science and Education, associate professor Ramil Aliyev and senior researcher Sevda Mahmudova. The book was written in accordance with the subject program of the "Market infrastructure" of ASOIU
The reviewer of the book is professor Tarbiz Aliyev, department head of the Institute of Economics of the Ministry of Science and Education.
The formation and development of the market infrastructure as a whole, as well as individual elements included in its composition, play an important role in the development of the country's economy, including in entrepreneurship. The book describes the structure and infrastructure of goods and services, means of production, real estate, finance, investment, innovation, leasing, insurance, information, advertising, consulting services, labor markets, which influence the development and regulation of the country's economy.
The book is designed for students studying at the bachelor's level of universities. It can also be used by teachers of higher schools, enterprises, firms and organizations (economics.org.az).