15 may 2024-cü il tarixində Azərbaycan Kooperasiya Universitetinin təşkilatçılığı ilə “Azərbaycanda ətraf mühitin sağlamlaşdırılmasında Ümummilli lider Heydər Əliyevin rolu” mövzusunda keçirilmiş respublika elmi-praktiki konfransı keçirilib.
Konfransın plenar iclasında ETN İqtisadiyyat İnstitutunun “Post-konflikt ərazilərin bərpası Elmi Mərkəzi”nin böyük elmi işçisi Səbinə Əsədova “Qarabağ və Şərqi Zəngəzurda yaşıl innovasiyaların tətbiqində dövlət-özəl tərəfdaşlığından istifadə imkanları” adlı məruzə ilə çıxış edib.

15 мая 2024 года при организации Азербайджанского университета кооперации состоялась республиканская научно-практическая конференция на тему «Роль Общенационального лидера Гейдара Алиева в улучшении окружающей среды в Азербайджане».
Старший научный сотрудник «Научного центра восстановления постконфликтных территорий» Института экономики МНО Сабина Асадова выступила на пленарном заседании конференции с докладом «Возможности использования государственно-частного партнерства в применении зеленых инноваций в Карабахе и Восточном Зангезуре».