Elm və Təhsil Nazirliyi İqtisadiyyat İnstitutunun İnklüziv sosial inkişaf şöbəsinin müdiri, iqtisad elmləri doktoru Rəsmiyyə Abdullayevanın “İnklüziv sosial müdafiə” kitabı çapdan çıxıb.
İqtisadiyyat İnstitutunun Elmi Şurasının qərarı ilə nəşr edilən monoqrafiyanın elmi redaktoru professor Nazim Müzəffərli, rəyçiləri professor Rəşad Muradov və dosent Allahyar Muradovdur.
Monoqrafiyada inklüziv sosial müdafiə sisteminin nəzəri əsasları, sosial müdafiə sisteminin dövlət tənzimləməsi istiqamətləri verilmişdir. Azərbaycanın sosial müdafiə sisteminin mövcud vəziyyəti qiymətləndirilmiş, ölkəmizdə sosial müdafiə sisteminin təkmilləşdirilməsi istiqamətləri göstərilmişdir.
Kitab elmi işçilər, ali məktəb müəllimləri, tələbələr, doktorantlar və geniş oxucu kütləsi üçün nəzərdə tutulmuşdur.

Published the book "Inclusive social protection" by Doctor of Economic Sciences Rasmiyya Abdullayeva, head of the Department of Inclusive Social Development of the Institute of Economics of the Ministry of Science and Education
The scientific editor of the monograph published by the decision of the Scientific Council of the Institute of Economics is professor Nazim Muzaffarli, the reviewers are professor Rashad Muradov and associate professor Allahyar Muradov.
In the monograph are given the theoretical foundations of inclusive social protection system and directions of state regulation of the social protection system. Assessed the current state of Azerbaijan's social protection system, and indicated directions for improving the social protection system in our country.
The book is intended for scientific workers, university teachers, students, doctoral students and for a wide readership (economics.org.az).