Dekabrın 28-də Elm və Təhsil Nazirliyinin İqtisadiyyat İnstitutunun Elmi Şurasının iclası keçirilmişdir. İnstitutun baş direktoru, i.e.d., professor Nazim Müzəffərlinin (İmanov) sədrliyi ilə baş tutan toplantıda bir sıra məsələlər müzakirə olunmuşdur. İlin uğurlu yekunları barədə danışan baş direktor İnstitutun əməkdaşlarını qarşıdan gələn 31 dekabr - Dünya Azərbaycanlılarının Həmrəylik Günü və Yeni il münasibəti ilə təbrik edib, növbəti ildə elmi fəaliyyətlərində uğurlar arzulayıb.
Elmi Şuranın üzvü, dos. Allahyar Muradov 2024-2025-ci illər üçün elmi-tədqiqat plan işi mövzuları haqqında geniş məlumat verib. Elmi şöbələrin növbəti il üçün tədqiqat mövzuları müzakirə edilərək təsdiq edilib.
Elmi Şuranın qərarı ilə İnstitutun aparıcı elmi işçisi Tanrıverdi Paşanın hazırladığı “Azərbaycan Respublikasının sosial-iqtisadi göstəriciləri beynəlxalq reytinqlərdə” adlı bülleten çapa tövsiyə olunub.
Elmi Şurada daha bir dissertantın dissertasiya mövzusu müzakirə edilərək təsdiq edilib (economics.com.az).

28 декабря состоялось заседание Ученого совета Института экономики МНО. На совещании под председательством генерального директора института, профессора Назима Музаффарли (Иманова) был обсужден ряд вопросов. Говоря об успешных итогах года, генеральный директор поздравил сотрудников института с 31 декабря - Днем солидарности азербайджанцев мира и с Новым годом, пожелал им в наступающем году успехов в научной деятельности.
Член Ученого совета, доц. Аллахяр Мурадов дал обширную информацию о тематике плановой научно-исследовательской работы на 2024-2025 годы. Были обсуждены и утверждены темы исследований научных отделов на следующий год.
Решением Ученого совета был рекомендован к печати бюллетень «Социально-экономические показатели Азербайджанской Республики в международных рейтингах», подготовленный ведущим научным сотрудником института Танриверди Пашой.
В Ученом совете была обсуждена и одобрена тема диссертационной работы ещё одного диссертанта (еconomics.com.az ).