Martın 2-də Azərbaycan Respublikasının Biznes mühiti və beynəlxalq reytinqlər üzrə Komissiyasının “Əmək bazarı” işçi qrupunun iclası keçirilib.
Onlayn formatda baş tutan toplantıda Dünya Bankı Qrupunun “Business Ready” hesabatının “İşçi qüvvəsi” indikatoru ilə bağlı 2025-ci il üzrə nəticələri müzakirə olunub. İclası giriş sözü ilə işçi qrupunun yeni rəhbəri, əmək və əhalinin sosial müdafiəsi nazirinin müavini Rəşad Mustafayev açıb. Sonra Komissiyanın Katibliyinin rəhbəri, Prezident Administrasiyasının İqtisadi siyasət və sənaye məsələləri şöbəsinin sektor müdiri Vüsal Şıxəliyev çıxış edib.
“Əmək bazarı” işçi qrupunun katibi, Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin Strateji planlaşdırma və innovasiyalar şöbəsinin müdir müavini Nicat Rəhmanlı Dünya Bankı Qrupunun “Business Ready” hesabatının “İşçi qüvvəsi” indikatoru ilə bağlı 2025-ci il üzrə nəticələrinə dair təqdimatla çıxış edib.
Tədbirə Elm və Təhsil Nazirliyi İqtisadiyyat İnstitutunun “İnklüziv sosial inkişaf” şöbəsinin müdiri, i.e.d., prof. Rəsmiyyə Abdullayeva da qatılıb. Təqdimatdan sonra mövzu ətrafında geniş müzakirələr aparılıb.

On March 2, 2026, held a meeting of the "Labor Market" working group of the Commission on Business Environment and International Ratings of the Republic of Azerbaijan
The meeting, which took place online, discussed the results of the World Bank Group's "Business Ready" report on "Labor Force" indicator for 2025. The meeting was opened by the new head of the working group, Deputy Minister of Labor and Social Protection of the Population, Rashad Mustafayev’s introductory speech. Then, the head of the Commission's Secretariat, sector head of the Department of Economic Policy and Industrial Affairs of the Presidential Administration, Vusal Shikhaliyev, made a speech.
Nijat Rahmanli, Secretary of the "Labor Market" Working Group, Deputy Head of the Strategic Planning and Innovation Department of the Ministry of Labor and Social Protection of the Population, made a presentation on the results of the World Bank Group's "Business Ready" report for 2025 regarding the "Labor Force" indicator.
The event was also attended by the head of the "Inclusive Social Development" department of the Institute of Economics of the Ministry of Science and Education, Doctor of Economics, Prof. Rasmiyya Abdullayeva. After the presentation, held extensive discussions around the topic (economics.org.az).