Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Ali Attestasiya Komissiyasının (AAK) qərarı ilə ETN İqtisadiyyat İnstitutunun iki əməkdaşına – şöbə müdiri, dosent Allahyar Muradova iqtisad elmləri doktoru, böyük elmi işçi Səbinə Əsədovaya isə iqtisad üzrə fəlsəfə doktoru elmi dərəcələri verilib.
Dekabrın 30-da Ali Attestasiya Komissiyasında keçirilən tədbirdə onlara müvafiq diplomlar təqdim olunmuşdur.
Bu münasibətlə İqtisadiyyat İnstitutunun kollektivi adından əməkdaşlarımızı ürəkdən təbrik edir, gələcək elmi fəaliyyətlərində yeni-yeni uğurlar arzulayırıq!

By the decision of the Higher Attestation Commission (HAC) under the President of the Republic of Azerbaijan, two employees of the Institute of Economics of the Ministry of Education and Science - Department Head, Doctor of Economic Sciences, Associate Professor Allahyar Muradov, and Senior Researcher, Doctor of Philosophy in Economics Sabina Asadova were awarded with scientific degrees of Doctor of Philosophy in Economics.
They were presented with their respective diplomas at an event held at the Higher Attestation Commission on December 30, 2025.
On this occasion, on behalf of the staff of the Institute of Economics, we sincerely congratulate our employees and wish them new successes in their future scientific activities!