Dekabrın 12-də ETN İqtisadiyyat İnstitutunda doktorant və dissertantların ixtisas fənləri üzrə doktorluq imtahanlarının keçirilməsinə başlanılıb.
Baş direktorun müvafiq əmri əsasında yaradılmış imtahan komissiyaları tərəfindən şəffaflıq şəraitində, yazılı-şifahi formada baş tutan imtahanlar “Sahə iqtisadiyyatı”, “Dünya iqtisadiyyatı” ixtisasları üzrə keçirilib.
Növbəti imtahan dekabrın 16-da “Ümumi iqtisadiyyat”, “Ümumi iqtisadi biliklərin əsasları” ixtisasları üzrə olacaq.
İqtisadiyyat İnstitutunun Təhsil şöbəsinin müdiri Ellada Xankişiyevanın da iştirak etdiyi imtahanların nəticələri ixtisaslar üzrə komissiyaların qiymətləndirməsi əsasında həyata keçirilir (economics.org.az).

12 декабря в Институте Экономики МНО начались экзамены для докторантов и диссертантов по специальностям.
Экзамены, проводившиеся в письменной и устной форме экзаменационными комиссиями, созданными на основании соответствующего распоряжения генерального директора, состоялись по специальностям «Отраслевая экономика» и «Мировая экономика».
Следующий экзамен состоится 16 декабря по специальностям «Общая экономика» и «Основы общеэкономических знаний».
Результаты экзаменов, в которых также принимала участие заведующая отделом Образования Института Экономики, д.ф.э. Эллада Ханкишиева, выводятся на основе оценки комиссий по специальностям (economics.org.az).