Dekabrın 13-də Mingəçevir Dövlət Universitetində (MDU) “Yeni dövrdə təhsil və tədqiqat fəaliyyəti: reallıqlar və çağırışlar” mövzusunda II beynəlxalq elmi konfrans (ISCERA 2024) keçirilib.
Plenar iclasda Azərbaycan Dövlət Pedaqoji Universitetinin kafedra müdiri, professor Müseyib İlyasov “Ali pedaqoji təhsildə səriştə əsaslı kadr hazırlığı üzrə işin təşkili”, Qazi Universitetinin professoru Pınar Bilasa “Təhsil və tədqiqat fəaliyyətlərində milli və beynəlxalq təcrübənin inteqrasiyası”, AMEA-nın Dilçilik İnstitutunun şöbə müdiri, professor İsmayıl Kazimov “Ali məktəblərdə tələbələrin tədqiqatçılıq bacarığının formalaşdırılması yolları”, Elm və Təhsil Nazirliyinin İqtisadiyyat İnstitutunun şöbə müdiri, dosent Allahyar Muradov “Təhsilin inkişafının və bilik iqtisadiyyatı quruculuğunun tənzimləyici amilləri: müasir çağırışlar və mövcud imkanlar”, Mingəçevir Dövlət Universitetinin kafedra müdiri, dosent Mehdi Rəhimov “Müasir universitetlər XXI əsrdə: ali təhsilin gələcəyinə bir baxış” mövzusunda məruzələrlə çıxış ediblər.

13 декабря в Мингячевирском государственном университете состоялась II международная научная конференция (ISCERA 2024) на тему «Образовательная и исследовательская деятельность в новую эпоху: реалии и вызовы».
На пленарном заседании выступили заведующий кафедрой Азербайджанского государственного педагогического университета, профессор Мусейиб Ильясов с докладом «Организация работы по компетентностной подготовке кадров в сфере высшего педагогического образования», профессор Университета Гази Пынар Биласа с докладом «Интеграция национального и международного опыта в образовании и научно-исследовательской деятельности», заведующий отделом Института лингвистики НАНА, профессор Исмаил Кязимов с докладом «Пути формирования исследовательских навыков студентов в высших школах», заведующий отделом Института экономики Министерства науки и образования, доцент Аллахьяр Мурадов с докладом «Регулирующие факторы развития образования и построения экономики знаний: современные вызовы и имеющиеся возможности», заведующий кафедрой Мингячевирского государственного университета, доцент Мехти Рагимов с докладом «Современные университеты 21 века: взгляд в будущее высшего образования».